Kto druhý?

Napísal admin

Začalo sa to úplne klasicky, tak ako väčšina našich zákaziek. Volal mi pán Holý, či im vyleštíme príves? Niekedy príde netradičná požiadavka, tak ako táto. Riešim to spôsobom, že si nechám poslať fotky predmetov, dielov, ktoré chcú zákazníci opracovať. Tých zvláštnych požiadaviek býva viac a niekedy je to len rozmar, ktorý neskončí realizáciou. Aj som na to cez deň zabudol. Večer, keď som zapol počítač a pozrel maily boli tam fotky prívesu Airstream.

Prvá myšlienka bola, že to ten zákazník myslel naozaj. Príves bol vyrobený v 70 rokoch a za čas jeho existencie sa na povrchu podpísali dážď, kalifornské slnko, opotrebenie…. Nevedeli sme z fotky odhadnúť, či vôbec bude možné dosiahnuť lesklý povrch. Preto sme vycestovali do Prešova, kde sa v tom čase príves nachádzal. Montovali na ňom komplet nový podvozok a robili interiér, aby to mohlo slúžiť ako pojazdný bar. V Prešove sme si priamo na prívese vyskúšali niekoľko spôsobov, ako opracovať povrch a dosiahnuť požadovaný lesk. Zistili sme, že je to možné a budeme to vedieť urobiť. No projekt bol taký veľký, že sme chceli z tejto realizácie vycúvať. Prišla komunikácia so zákazníkom, kde sme riešili rôzne detaily, požiadavky, naše možnosti. Počas telefonických rozhovorov som sa snažil naznačiť pánovi Holému, že nemáme veľmi chuť isť do toho. On sa ma opýtal: A KTO DRUHÝ NA SLOVENSKU NÁM TO DOKÁŹE UROBIŤ OKREM VAS??? Toto boli slová, ktoré rozhodli. Toto bol ten potrebný podnet, ktorý nás presvedčil, že do realizácie projektu pôjdeme. Bola to pre nás veľká výzva a možnosť odskúšať si naše schopnosti. Pred samotnou realizáciou sme sa museli ešte popasovať s problémom, kde to budeme robiť? Do našej dielne sa nevošiel. Zároveň sme potrebovali priestor,  kde sme mohli robiť aj v noci a nebudeme tým nikomu prekážať, nakoľko sme mali šibeničný termín na prácu. Napokon nám podal pomocnú ruku kamarát Paľo, ktorý nám poskytol svoju halu v obci Veľká Lehota. Prišla klasika dohadovanie podmienok: cena, termín, platba …Všetko sme dohodli a nadišiel deň, keď nám príves doručili. Potom to bolo more práce a námahy. Pri skúšaní v Prešove sme robili na rovnej ploche. Pri samotnej realizácii na nás čakali  rôzne komplikované časti, vetracie otvory, dvere, okná a veľa nedostupných miest. Stálo nás to hrozne veľa úsilia, bolo za tým more práce, kým sme dosiahli požadovaný výsledok. A mali sme čo robiť, aby sme to stihli v sľúbenom termíne. Aj touto cestou sa chcem poďakovať Jojovi Tomovi, ktorý na prívese odviedol najväčšie množstvo práce a odpracoval najviac hodín. Prišiel deň D keď sme mali príves odovzdať. Boli sme dohodnutí na piatok 9.9.2016 o 14 00. Pár nocí predtým sme finišovali, no spať sa nám aj tak nedalo z nervozity, ako to dopadne?

Hneď piatkové ráno sme vytiahli príves z haly za Berlingom na denné svetlo. Tu sme ho chceli ešte doleštiť, doladiť detaily. Už keď bol príves vonku bol som si istý, že to dobre dopadne. Keď prišli zákazníci boli z nášho výsledku unesení, spokojní dostalo sa nám dosť pochvaly a vyhodnotili to slovami perfektná práca chlapi. Teraz máte možnosť našu prácu vidieť všade tam , kde sa bude prezentovať spoločnosť KOFT so svojou výbornou whisky. Z ich produktu sa nám ušiel bohatý oldomáš. Tento sme si aj patrične vychutnali. Teraz riešime, čo za špecialita nás ešte čaká? Po celom projekte v nás ostali slová, ktoré sme si stále opakovali : KTO DRUHÝ?

Kategórie: Zatiaľ najväčšia výzva